Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yeni Kampüsünde Eğitime Başladı

Yüceyurt Mahallesinde bulunan Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, I. Organize Sanayi Bölgesinin yanında yapılan yeni kampüsüne taşındı. 24 derslik, 5 atölye, 300 kişilik pansiyon, konferans salonu ve spor salonu ile eğitime başlayan yeni okul için program düzenlendi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen programa Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “TSO ve TOBB ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında protokol imzalandı. Proje yürütme kurulu oluşturuldu. Buradaki öğrencilerimizin staj görmeleri, başarılı olan öğrencilerimize burs verilmesi ve mezun olduklarında ise iş imkanı sağlanması noktasında onlara yardımcı olacağız” ifadelerini kullandı.

Sivas’a Yakışır Bir Okul
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise okulun Sivas’a ve öğrencilere yakışır bir okul olduğunu söyledi. Projede emeği geçenlere teşekkür eden Bilgin “Son dönemlerde eğitime gerçekten çok büyük yatırımlar yapıldı. Bugün eğitimde fiziki altyapı noktasında hiçbir eksiğimiz yok. Şimdi sıra eğitim kalitesini artırmakta, ülkemizin ihtiyacı olan her alanda iyi yetişmiş gençleri yetiştirmekte. Bu noktada ben hemşerilerimiz adına sayın valimize teşekkür ediyorum. Geldiği günden itibaren eğitimde kaliteyi yükseltmek adına önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Sadece sınav odaklı değil değerler eğitimi, öğrencilerin hayata hazırlanması noktasında güzel çalışmalara imza atılıyor.” diye konuştu.

50 Milyon Liraya Mal Oldu
Vali Salih Ayhan ise 15 günlük aranın ardından yeniden eğitim öğretimin başladığını ifade ederek “İnşallah önümüzdeki bu 4-5 aylık zaman dilimini en güzel şekilde değerlendiririz. Yeni binanız hayırlı olsun. Gerçekten böyle bir bina İstanbul gibi farklı yerlerde olsa Türkiye’nin en güzel üniversitesini kurduk diye reklam yaparlar ama biz Sivas’ta 50 milyon liralık okulu, atölyesi, spor salonu, yemekhanesi, konferans salonu, derslikleri, fiziki yapısı ve OSB’nin içinde olmasıyla örnek bir okulu ilimize kazandırdık. Başta eski Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz olmak üzere emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Onun desteği, talimatlarıyla programa alındı ve yapıldı. El ele değmeden, taş üstüne taş konmadan bina olmaz derler. Bu birlikteliğin ürünü. İnşallah buradan nice üretken sanatkâr, zanaatkâr çocuklar çıkacağına inanıyorum” dedi.

Türkiye’de Örnek Bir Uygulama Hayata Geçti
İlimize modern bir okulun kazandırıldığını vurgulayan Vali Ayhan “İnşallah buradan çağın gereksinimine uygun bir biçimde OSB’lerimize, Sivas’ın sanayisine alt yapısına uygun bir şekilde kalifiyeli, nitelikli, becerikli, kimlikli, kişilikli, karakterli, vatan ve millet sevgisini yüreğine tercih etmiş çocuklar yetişeceğine inanıyorum. Burayla ilgili Türkiye’de örnek de bir uygulama yapıldı. Burasını taşıma kapsamına aldık, yemeklerimizi de burada hep birlikte yiyeceğiz. Öğrencilerimiz ücretsiz şekilde servisle gelecek, servisle gidecek, öğlen yemeklerini yiyecek. İnşallah burası öğrencilerimizi hayata hazırlayacak” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Ayhan ve beraberindekiler okulu gezerek öğrencilerle sohbet etti.


Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yeni Kampüsünde Eğitime Başladı
Bu içerik 03 Şubat 2020 tarihinde oluşturuldu ve  1401 defa incelendi.

FAALİYET ALANLARIMIZ