Sivas'a Engelli Aktif Yaşam Merkezi'nin Temeli Atılacak

Sivas Engelli Aktif Yaşam Merkezi projesinin protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Sivas İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan proje; Orta Anadolu Kalkınma Ajansı 2019 yılı Sosyal Destek Programı'nda 2 milyon 180 bin TL hibe almaya hak kazandı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün iştirakçi olduğu proje ile özel eğitime gereksinim duyan çocukların yaşam kalitesinin artırılması, topluma entegrasyonlarının sağlanması ve çocukların sosyal ve duygusal gelişimlerine de katkı sağlaması hedeflenmekte.

Sivas Engelli Aktif Yaşam Merkezi'nin, Hamidiye Kültür Parkı içinde inşa edileceğini söyleyen Sivas Valisi Salih Ayhan, "İş uğraş atölyesi, oyun alanı, atlı terapi, kafeterya, konferans salonunun yer alacağı projede; özel gereksinimli bireyler mesleki eğitim alarak spor faaliyetleri yapabilecekler. 16 bin metrekare alana inşa edilecek merkez ve diğer projeler bittiği zaman bölge ciddi bir cazibe merkezi haline gelecek." dedi.

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ise engelli çocukların geleceğe daha emin adımlarla ilerleyeceğini belirterek, "Bu hususta harcanan bütün emek ve paraların her şeye değer olduğunu düşünüyorum. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci de Sivas Engelli Aktif Yaşam Merkezi'nin önemine vurgu yaparak, "Engelliler için sosyal aktivite merkezi olacak. Burası ayrıca engelliler için mesleki eğitim merkezi olacak. İşin bu tarafını da önemsemek gerekiyor." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Salih Ayhan, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ve ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci arasında protokol imzalandı.


Sivas'a Engelli Aktif Yaşam Merkezi'nin Temeli Atılacak
Bu içerik 04 Şubat 2020 tarihinde oluşturuldu ve  932 defa incelendi.

FAALİYET ALANLARIMIZ